PiS zgłosi swojego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. Kto to będzie?

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przekazał, że wkrótce partia Prawo i Sprawiedliwość zgłosi swojego kandydata na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Do czasu powołania następcy funkcję tę będzie pełnił dotychczasowy RPO, Adam Bodnar. 

By To zdjęcie wykonał użytkownik Wikipedii i Wikimedia Commons Jarosław Kruk (Jrkruk)autor: Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0

Pod koniec ubiegłego miesiąca pojawiły się nieoficjalne informacje, że nowym Rzecznikiem Prawo Obywatelskich zostanie Bartłomiej Wróblewski. Wzbudziło to jednak duże kontrowersje, głównie ze względu na to, że to właśnie on stał na czele posłów, którzy złożyli wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o sprawdzenia czy aborcja wykonywana z powodu ciężkich wad płodu jest zgodna z Konstytucją.

Do zastąpienia Adama Bodnara, któremu 9 września skończyła się kadencja zgłaszana była dwukrotnie Zuzanna Rudzińska Bluszcz, kandydatka Lewicy i KO. Sejm jednak dwukrotnie jej kandydaturę odrzucił. Wicemarszałek Sejmu przekazał wczoraj, że zgłosi własnego kandydata na to stanowisko, co spowodowało niemałe zaskoczenie. Do tej pory żadne ugrupowanie wchodzące w skład koalicji rządzącej nie zgłosiło swojego kontrkandydata.

Dodał, że partia jest świadoma, że kandydatura może zostać zablokowana w Senacie jednak mimo to planuje to zrobić. Wciąż jednak wiadomo jeszcze kto zostanie wybrany na reprezentanta PiS-u. Ryszard Terlecki przekazał też, że wkrótce zostanie ogłoszony nowy termin na zgłaszanie swoich kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]