Pociągiem do Olkusza, Niepołomic i… Myślenic. Kolejny etap

Program Kolej Plus obejmuje 79 nowych projektów kolejowych zatwierdzonych przez Ministerstwo Infrastruktury. Pięć projektów dotyczy Małopolski. Wśród nich są trzy nowe linie. 

fot. Pixabay

Projekty w liczbie 79 przeszły do drugiego etapu w programie Kolej Plus. Pięć projektów pochodzi z Małopolski.

Celem projektu jest zwiększeni linii kolejowych o połączenia do miejscowości powyżej 10 tys. ludności z miastami wojewódzkimi, lub modernizacja już istniejących linii.

Wkraczamy w drugi etap rządowego programu Kolej Plus. To jest program budowy i rozbudowy linii kolejowych w polskich regionach – mówił na konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.

Oprócz modernizacji i uzupełnień już istniejących tras o nowe stacje, pojawiły się trzy zaskakujące nowe połączenia. Pierwsze z nich ma połączyć Kraków z Olkuszem, drugie z Niepołomicami jednak najwięcej emocji wywołuje połączenie między Krakowem a Myślenicami.

To już kolejne podejście do próby zbliżenia Myślenic do Krakowa. W planach jest również autobus podmiejski MPK łączący te dwa miejsca.

Koszt wszystkich 79 projektów szacowany jest na 25-30 mld. zł. Na razie budżet programu wynosi 6,5 mld. Bitwa o kolejny etap będzie zatem bardzo zacięta.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]