Rząd zmienia zdanie w sprawie branży narciarskiej! Wyciągi będą otwarte!

Jak wynika z nowych postanowień rządu, stoki narciarskie pozostaną otwarte w sezonie zimowym. Wczoraj miało miejsce spotkanie branży narciarskiej z kierownictwem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. 

Wicepremier Jarosław Gowin przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych najważniejsze informacje dotyczące korzystania ze stacji narciarskich w najbliższym sezonie zimowym 2020/2021.

Jeszcze dwa dni temu rząd zapowiadał, że wyciągi narciarskie pozostaną zamknięte. To się jednak zmieniło po wczorajszym spotkaniu branży narciarskiej z kierownictwem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Jak przekazano jeszcze w poniedziałek, w tym sezonie resort zdecydował, że chce, aby stoki i wyciągi narciarskie były dostępne. Oczywiście wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Dodatkowo zabrał głos w tej sprawie Jarosław Gowin. Wicepremier przekazał na Twitterze, że nowy protokół sanitarny został uzgodniony z GIS.

„Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte. Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za świetną współpracę.”

-napisał. Podczas sobotniej konferencji premier Mateusz Morawiecki przekazał, że w tym roku ferie zimowe będą dla każdego województwa w tym samym czasie- na początku stycznia. Jak jednak zaapelował, warto w tym czasie pozostać w domach i ograniczyć wyjazdy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]