Kwestia ferii nie jest jeszcze przesądzona. Podhalański apel dzisiaj trafi do rządu

Apel podhalańskich przedsiębiorców, władz Zakopanego i ościennych gmin trafi dzisiaj do Rady Ministrów. Apel dotyczy rozbicia przerwy świątecznej na 10 tygodni oraz uwolnienia z zakazu funkcjonowania hoteli i pensjonatów. 

Fot. Kraków w Pigułce

W porannej rozmowie w Radio Kraków posłanka Anna Paluch powiedziała, że możliwe są jeszcze złagodzenia w tej kwestii.

Podhalańczycy chcą by oprócz otwarcia stoków można było również korzystać z hoteli, pensjonatów i noclegów prywatnych przez ozdrowieńców i osoby z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa.

Posłanka przyznała, że epidemiolodzy doradzający rządowi krytycznie oceniają pomysł skumulowanych ferii, gdyż w takim wypadku cała Polska ruszy na Podhale w jednym czasie a to będzie sprzyjać rozprzestrzenianiu się wirusa.

Samorządowcy domagają się również by wyciągi narciarskie, hotele, pensjonaty i turystyczne atrakcje traktować jako całość. Otwarcie jedynie wyciągów wcale nie rozwiązuje problemu gospodarczego na Podhalu.

Anna Paluch zastrzegła, że nie mamy jeszcze do czynienia z ostatecznym rozstrzygnięciem i są możliwe jakieś złagodzenia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]