Małopolski sanepid bez dodatku za nadgodziny. To 10 mln zł.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przeszła zaskakującą kontrolę. Posłowie z klubu PO przeprowadzili kontrolę z której wynika, że małopolski sanepid nie otrzymał dodatków i wypłat za nadgodziny. To kwota ok. 10 mln. zł. 

Fot. Pixabay

Jak informuje Radio Kraków, dwóch posłów PO przeprowadzając kontrolę w małopolskim sanepidzie wykryło brak przekazania przez rząd 10 mln zł. za nadgodziny pracowników stacji.

Aleksander Miszalski i Marek Sowa informują, że Rząd nie przekazał małopolskiemu sanepidowi środków na dodatki specjalne dla pracowników zaangażowanych w działania związane z COVID-19. Od marca byłaby to kwota 10 mln zł. Pracownicy nie otrzymali też wynagrodzeń za nadgodziny. 

Jak informuje poseł Aleksander Miszalski takie dodatki pracownikom małopolskiego sanepidu należą im się bo są zaangażowani w takie działania.

Jednocześnie poseł na swoim profilu zwrócił uwagę na niezwykle wysoki (niemal 100%) wskaźnik pozytywnych wyników testów w małopolskiej stacji.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]