Skandal w Top Model. Prowadzący i juror zabrali głos!

Wczoraj wyszło na jaw, że jeden z uczestników programu Top Model został lata temu skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne. TVN zdecydowało u usunięciu go z finału. Sprawę skomentował Michał Piróg i Dawid Woliński.

Fot. Wikipedia Michał Piróg/ Fryta 73 from Strzegom (Wikimedia Commons account: Fryta73)

Wczoraj w internecie rozległa się burza po opublikowaniu informacji, że jeden z tegorocznych finalistów Top Model, Dominic D’Angelica, w przeszłości został skazany w USA za przestępstwo seksualne. Stacja wydała oficjalne oświadczenie, w którym przekazała, że ubolewa z powodu tego co się stało i zapewnia, że będą z tego wyciągnięte konsekwencje. Dominik D’Angelica został natychmiastowo usunięty z finału, który odbędzie się dziś wieczorem.

Głos w tej sprawie postanowił zabrać między innymi prowadzący program, Michał Piróg. Jest on osobą, która mówi wprost o swoich poglądach i chętnie bierze udział w kampaniach broniących ludzi z inną orientacją czy ostatnio aktywnie działał w sprawie Strajku Kobiet. W tym wypadku postanowił stanąć po stronie uczestnika, zapewniając, że jeśli byłaby to prawda i uczestnik faktycznie byłby podejrzany o gwałt, nigdy nie wystąpiłby w programie. W rozmowie z Wirtualną Polską Michał Piróg dodał, że wszystkie informacje o uczestnikach są weryfikowane, tak samo jak ich kondycja psychofizyczna.

„Jest mi przykro, że nadal tak łatwo nam przychodzi wydawanie wyroku i strącanie ludzi w przepaść. Bez mrugnięcia okiem, bez zastanowienia, bez wysłuchania drugiej osoby. Nauczono mnie, że nie przekreśla się nigdy nikogo tak długo jak istnieją przesłanki na czyjąś niewinność. Ludzi bez pieniędzy i znajomości łatwo jest skazać ale napewno nigdy ich się nie wypuszcza z powrotem na wolność od tak.  Emocje są bardzo złym doradcą wiec radzę ochłonąć. Poczekać i dać możliwość obrony. Wieszanie na szubienicy i palenie na stosach pochłonęły tysiące niewinnych osób.”

-napisał na Instagramie prowadzący Top Model. Dodał też, że wystąpienie w programie telewizyjnym nie jest zbrodnią, nawet jeśli oskarżenia wobec Dominica okażą się prawdziwe. Głos w sprawie zabrał też Dawid Woliński, który również stanął w obronie uczestnika. W mediach społecznościowych napisał krótko „Zniszczyć człowieka, jakie to proste”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]