Wojewoda oddał osocze i apeluje do innych ozdrowieńców

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita niedawno był zakażony koronawirusem. Chorobę przechodził dosyć łagodnie. Teraz jako ozdrowieniec oddał swoje osocze, które pomaga w leczeniu osób chorych na COVID-19.

fot. malopolska.uw.gov.pl

Oddawanie osocza przez ozdrowieńców pomaga w leczeniu chorych na COVID-19. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita przyłączył się do akcji.

Jako jeden z ozdrowieńców oddał osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie o czym poinformował na swoim profilu. Zaapelował również do innych ozdrowieńców o zrobienie tego samego.

„Bardzo życzliwa obsługa, w RCKiK spotkałem dużo młodych ludzi, którzy przyszli oddać krew i osocze. To bardzo budujące! Dlatego apeluję do wszystkich: jeśli macie za sobą covid-19, podzielcie się swoim sercem tzn. osoczem. Gest, który nic nie kosztuje – a pokazuje naszą solidarność w czasie epidemii.” – czytamy we wpisie wojewody.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]