Kolejna strata w świecie sportu. Zmarła wybitna komentatorka i sędzia łyżwiarstwa figurowego

W wieku 90 lat zmarła Maria Zuchowicz. Była wybitną prawniczką i działaczką ruchu olimpijskiego, a także sędzią i komentatorką sportową. Zasiadała w jury popularnego programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”.

Fot. Kraków w Pigułce

Maria Zuchowicz z zawodu była prawniczką, zajmowała się głównie prawem cywilnym, rodzinnym, gospodarczym i sportowym. Jej pasją był sport. Fascynowała się łyżwiarstwem figurowym, przez ponad 40 lat była sędzią w czasie najważniejszych wydarzeń w tej dziedzinie.

Wczoraj Polskę obiegła informacja, że w wieku 90 lat kobieta zmarła. Jako pierwszy poinformował o stracie Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego. Marię Zuchowicz wspominał w mediach społecznościowych prezes związku, Jacek Tscher:

„W naszej pamięci pozostanie Jej zaangażowanie i pasja, z jaką poświęciła się swojej ukochanej dyscyplinie sportu: łyżwiarstwu figurowemu- najpierw jako zawodniczka, potem jako wieloletni sędzia zawodów mistrzowskich Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej i zimowych igrzysk olimpijskich. Jej doświadczenie i wiedza były dla nas nieocenionym wsparciem. Do końca pozostała aktywna oraz zaangażowana w sprawy łyżwiarstwa figurowego. Głębokie wyrazy współczucia składamy Jej Bliskim oraz Współpracownikom.”

-napisał w oświadczeniu.

Maria Zuchowicz posiadała wiele odznaczeń, wśrod nich Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Brała również udział w popularnym show telewizyjnym „Gwiazdy tańczą na lodzie”, gdzie zasiadła w jury wraz z Włodzimierzem Szaranowiczem i Dodą.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE