Uważajcie na swoje zwierzęta! Ktoś rozrzuca kiełbasy z trutką i gwoździami!

Alarmowa wiadomość przyszła z rejonu Czyżyn. Przy osiedlach 2 Pułku Lotniczego i Dywizjonu 303 znaleziono spreparowaną kiełbasę. W środku znajdowały się gwoździe i trutka na szczury. 

Fot. Kraków w Pigułce

Na lokalnej grupie pojawił się ostrzegawczy post przed rozrzuconymi w okolicy kiełbasami nafaszerowanymi gwoździami i trutką na szczury.

Mieszkańcy są wstrząśnięci podrzucaniem takich pułapek. Ostrzegają, że ktoś specjalnie chce zabijać psy. W wydrążonej kiełbasie znajduje się trutka na szczury. Objawy zjedzenia takiej trutki występują po 3 – 4 dniach a wtedy zwykle jest już za późno.

W spreparowanej kiełbasie znajdują się również gwoździe, które bardzo poważnie mogą okaleczyć zwierzę.

Znaleziska pojawiły się w rejonie 2 Pułku Lotniczego i Dywizjonu 303. Uważajcie na to co wasze pociechy znajdują w trawie.

Podobne znaleziska należy bezzwłocznie zgłaszać na policję. Za otrucie psa, tak jak za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]