Europejska Noc Naukowców już dziś! Gdzie się spotkają?

Noc Naukowców rozpocznie się już późnym popołudniem. Spotkanie uczelni i naukowców niemal z całej Europy będzie przebiegać z rozmachem i z wszelkimi rygorami sanitarnymi. Będzie bezpieczniej niż kiedykolwiek. 

fot. Pixabay

Noc Naukowców odbywa się regularnie i w jednym czasie we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Zwykle terminem spotkań jest ostatni piątek września. Tym razem przypada na 27 listopada.

W corocznej imprezie popularnonaukowej wezmą udział uczelnie niemal z całej Polski. Przygotowanych jest mnóstwo pokazów, wywiadów,  dyskusji a nawet konkursów. Tematyka jest bardzo rozległa, od nauk technicznych poprzez humanistyczne, przyrodnicze aż ekonomiczne.

Dowiemy się co nieco o krakowskim powietrzu i wodzie, poznamy język zwierząt a nawet dowiemy się jak zrobić „domowy wulkan”.

Jak informuje Radio Kraków będzie też coś dla smakoszów piwa oraz fanów różnych diet.

W Nocy Naukowców może wziąć udział każdy a miejsc na pewno nie zabraknie. Również reżim sanitarny nie będzie straszny bo cała impreza odbywa się online. To będzie noc inna niż wszystkie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]