Nie żyje wybitny polski żużlowiec. Był wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski i świata!

W wieku 67 lat zmarła legenda polskiego żużla, Zenon Plech. Był on wielokrotnym medalistą mistrzostw Polski i świata. O jego śmierci poinformował klub Wybrzeże Gdańsk, z którym był związany.

Fot. Kraków w Pigułce

Zenon Plech był jednym z najlepszych polskich żużlowców w historii. Wczoraj, w wieku 67 lat zmarł. Nie jest znana przyczyna jego śmierci. Informacje przekazał klub Wybrzeże Gdańsk, w którym był trenerem, a wcześniej zawodnikiem.

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dziś w wieku 67 zmarł Zenon Plech, jeden z najwybitniejszych żużlowców w historii, wieloletni lider oraz trener GKS Wybrzeże. Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia”

-czytamy w oświadczeniu. Pod komunikatem pojawiło się wiele słów współczucia i wsparcia dla najbliższych. Jak można przeczytać w komentarzach, mężczyzna zostanie zapamiętany jako legenda polskiego żużla i niesamowicie przyjazny człowiek.

Żużlowiec dwukrotni stawał na podium finałów indywidualnych mistrzostw świata. Nosił przydomek „Super Zenon” i wywalczył z reprezentacją Polski pięć krążków w drużynowych mistrzostwach świata oraz cztery w mistrzostwach świata par. Był też  pięciokrotnie mistrzem Polski. Trzy razy wygrywał nagrodę Złotego Kasku. Po zakończeniu kariery objął stanowisko trenera, pracował między innymi z reprezentacją Polski, z którą w 2001 roku zdobył srebrny medal drużynowego Pucharu Świata.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE