Powstały akademiki dla jeży. Niemal w centrum Krakowa. Kształtem przypominają…

Świat akademicki potrafi być pełen oryginalnych pomysłów. Na miasteczku studenckim AGH powstało mini osiedle. Lokatorzy też są oryginalni. 

fot. Pixabay

Na miasteczku studenckim Akademii Górniczo – Hutniczej powstały akademiki dla…jeży. Oryginalni lokatorzy mają bardzo oryginalne schronienie.

Jak mówią inicjatorzy pomysłu Los tych uroczych zwierząt nie jest nam obojętny, dlatego zadbaliśmy o to, żeby miały jak bezpiecznie przezimować.

To nie tylko schronienie wypełnione po brzegi liśćmi w którym jeże spokojnie doczekają wiosny. To również oryginalny kształt osiedla przypominający gmach A-0 z budynkami pobocznymi. Pomysłodawcy chcieli by jeże zaznały trochę studenckiego życia i poczuły, że są na kampusie Akademii.

To chyba najbardziej oryginalna miniatura gmachu AGH a do tego wielce przyjazna. Mali bohaterowie już stali się częścią społeczności żaków. Studenci obiecali nie zakłócać snu jeżom i nie budzić ich aż do wiosny.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]