Nietrzeźwy kierujący zespołem pojazdów ciężarowych poruszał się „wężykiem” [WIDEO]

27 listopada br. policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie podczas patrolowania autostrady A4 nieoznakowanym radiowozem zwracali uwagę na stosowanie się kierujących do obowiązujących ograniczeń prędkości oraz prawidłowego zachowania na autostradzie.


W godzinach popołudniowych, patrolując autostradę A4 w kierunku Krakowa za węzłem Rudno, załoga KAP zauważyła pojazd Renault z naczepą, którego kierujący poruszał się „wężykiem”, nadmiernie zbliżał się do poprzedzającego go pojazdu oraz wielokrotnie hamował. Policjanci zrównali się z w/w pojazdem po czym kierujący nim rozpoczął zmianę pasa ruchu na lewy spychając radiowóz na pas zieleni. Po użyciu sygnałów dźwiękowych i błyskowych na szczęście kierujący powrócił na pas prawy.
Kierującego zatrzymano do kontroli drogowej na MOP Morawica. Po otwarciu drzwi pojazdu wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu z ust kierującego a on sam potwierdził, że wypił „dwie seteczki”. W toku dalszych czynności w/w poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,89 mg/l ( po przeliczeniu 1,85 promila ). Kierującemu zatrzymano prawo jazdy za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jak również zatrzymano dowód rejestracyjny od pojazdu za niewłaściwy stan techniczny ciągnika.

Policjanci sporządzili materiały do dalszego postępowania – o karze dla kierującego zadecyduje Sąd.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE