Adam Niedzielski o niskiej liczbie zakażeń: „Nie wyciągałbym żadnych wniosków”

W ciągu ostatniej doby zakażonych koronawirusem przybyło niecałe 6 tysięcy osób. Minister zdrowia podczas konferencji przekazał jednak, że ma co cieszyć się za wcześnie i uważać to za sukces w walce z COVID-19.

Fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Według najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatniej doby zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u 5 733 osób. W porównaniu z liczbami chociażby sprzed kilku tygodni, jest to wynik bardzo niski. Podczas konferencji ministra zdrowia, przekazał on, ze nie należy cieszyć się za wcześnie. Jego zdaniem taka liczba wynika z tego, że w niedzielę badań jest znacznie mniej wykonywanych.

Minister dodał, że póki co nie wyciągałby z tego żadnych wniosków. Zaapelował, aby pozytywne informacje nie spowodowały, że Polacy zaczną myśleć, że pandemia się kończy. Oznacza to, że jeśli mamy mniej zleceń na testy, jest mniej badań wykonywanych i mniej wyników. Zaznaczył, że dobowe liczby zaczęły się stabilizować kiedy testów było zlecanych około 80 tysięcy dziennie.

Dzisiejsza liczba zakażeń jest najmniejsza od 13 października. Zmarło natomiast 121 chorujących na koronawirusa. W sumie w Polsce od początku pandemii COVID-19 potwierdzono już 990 811 przypadków zachorowań i ponad 17 tysięcy zgonów.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE