Co z tą zimą? Kraków nadal walczy

Weekend minął pod znakiem białego puchu i oblodzonych dróg. Zwłaszcza w niedziele warunki mocno się pogorszyły by wieczorem całkowicie sparaliżować ruch na wielu drogach m.in. na Zakopiance. Największą radość śnieg sprawił dzieciom.

fot. Czytelniczka Maria

Dzieci nie zmarnowały okazji by ulepić pierwszego tego roku bałwana. Mokrawy śnieg idealnie nadawał się do białych budowli.

Kierowcy natomiast narzekali na coraz gorsze warunki jazdy. Wieczorem coraz częściej dochodziło do stłuczek a Zakopianka na docinku Myślenice – Kraków zakorkowała się na kilka godzin.

Mimo, że drogowcy zadziałali bardzo szybko, oblodzone ulice wciąż dają się we znaki. IMGW utrzymuje alert pogodowy związany z oblodzonymi i śliskimi drogami na terenie całego województwa. Również w poniedziałek możemy spodziewać się niewielkich opadów. Radzimy utrzymywać wolniejszą jazdę. Co najmniej do jutra warunki na drogach będą utrudnione.

W najbliższych dniach możemy natomiast spodziewać się sporych skoków temperatury. Nawet od -8 st. C. w nocy do 7 w dzień. Pod koniec tygodnia do Małopolski przyjdzie ocieplenie.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE