Zmarł wybitny kompozytor i saksofonista. Od lat zmagał się z ciężką chorobą

Wczoraj po długiej chorobie odszedł wybitny polski saksofonista, kompozytor i wokalista, Włodzimierz Wander. O jego śmierci poinformowała córka w mediach społecznościowych. Miał 81 lat.

Fot. Kraków w Pigułce

W wieku 81 lat zmarł Włodzimierz Wander. Był znakomitym polskim saksofonistą i wokalistą. Do ostatnich chwil opiekowała się nim córka, która przekazała w mediach społecznościowych o jego śmierci. Artysta zmagał się od lat z ciężką chorobą. Zmarł w Chicago, gdzie mieszkał.

„Dzisiaj nad ranem odszedł po drugiej chorobie, nasz tato Włodek Wander. Miał 81 lat. Nieprzeciętnie utalentowany muzyk, kompozytor, piosenkarz, artysta estradowy. Kierownik artystyczny grupy Niebiesko-Czarni, Polanie i słynnego w USA Wanderband. Muzyka była treścią jego życia. Miał nieprzeciętny i niepowtarzalny talent muzyczny… Był też bardzo towarzyski, z dużym poczuciem humoru, uwielbiał być wśród swoich licznych przyjaciół. Więcej wspomnień zamieszczę później. Dziękuję z góry za zrozumienie i danie nam czasu potrzebnego do ukojenia żalu po stracie taty.”

-napisała na Facebooku jego córka, Dominika.

Włodzimierz Wander występował między innymi w zespole Niebiesko Czarni. W ostatnich latach współtworzył zespół Wanderpol, w którym ostatni koncert zagrał w 2013 roku. W latach 70-tych wyprowadził się do Chicago, gdzie założył Cardinal Klub. Gościł w nim znakomitych polskich artystów. Występowali tam między innymi: Krzysztof Krawczyk, Czesław Niemen, Stan Borys czy Skaldowie.

Mężczyzna od lat zmagał się z Alzheimerem. Choroba bardzo szybko zniszczyła jego organizm, do tego stopnia, ze w ostatnim czasie wymagał specjalistycznej opieki całodobowej. W 2019 roku odbył się koncert zorganizowany dla Włodzimierza Wadnera, podczas którego występowali jego przyjaciele. Wydarzenie miało na celu zebranie pieniędzy na opiekę medyczną dla muzyka.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE