Uwaga, nadchodzi mróz! IMGW wydaje ostrzeżenia!

IMGW wydał dziś alerty pierwszego stopnia. W kilku miejscach w kraju spodziewane są siarczyste mrozy. Temperatura może miejscami spaść nawet do -16 stopni!

Fot. Kraków w Pigułce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niskimi temperaturami w całej Polsce. Dziś w nocy najgorsza sytuacja czeka mieszkańców południowej części kraju, tam temperatura może osiągnąć nawet -16 stopni Celsjusza!

W całej Polsce prawdopodobieństwo wystąpienia mrozu osiągnęło ponad 80%. Będzie też dużo wietrzniej, co sprawi, że odczuwalna temperatura będzie jeszcze niższa. Może wiać nawet do 15 km/h.  Miejscami może również spaść śnieg. W Krakowie jutro może dojść nawet do -8 stopni. Pozostałe dni będą odrobinę cieplejsze i wyniosą około 1-3 stopni Celsjusza.

Zimowa auta ma utrzymać się do końca tygodnia, później ma temperatura ma wzrosnąć. IMGW apeluje o szczególną ostrożność na drogach. Wiele osób jeszcze nie zmieniło opon na zimowe i może mieć trudności z poruszaniem się po nawierzchni. Instytut przypomina również o przestrzeganiu zaleceń wydawanych przez służby ratunkowe w sytuacji zagrożenia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE