Zmiany dla kierowców! Szczególnie przyjazne dla właścicieli starszych aut!

4 grudnia w życie wchodzi część tzw. pakietu deregulacyjnego. Będą dotyczyć między innymi rejestracji samochodów, wymiany dowodu rejestracyjnego i tablic. 

Fot. Pixabay

Już za kilka dni w życie wchodzi bardzo istotna część nowych zasad, w ramach pakietu deregulacyjnego. Zmiany zapowiadane były już od 2018 roku i przez te dwa lata wciąż trwały w rządzie burzliwe dyskusje nad konkretnymi przepisami. W końcu udało się porozumieć i wiadomo co się dokładnie zmieni.

Od piątku zmiany będą dotyczyć między innymi dowodu rejestracyjnego, którego nie będzie trzeba ze sobą wozić. Policja bezpośrednio sprawdzi dane w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Tam zapisywane będą również rezultaty kontroli technicznej samochodów. Warunkiem jest jednak rejestracja auta w Polsce. Również od 4 grudnia nie trzeba będzie wymieniać dowodu rejestracyjnego pojazdy, w którym zabrakło miejsca na pieczątkę przeglądu. W takim przypadku diagnosta wyda jedynie zaświadczenie.

Dużo łatwiejsza będzie też rejestracja pojazdów. Po zmianach będzie można zarejestrować pojazd w starostwie właściwym dla stałego lub tymczasowego miejsca zamieszkania. Do tej pory można było to zrobić jedynie w miejscu zameldowania właściciela. Tak samo będzie można w miejscu tymczasowego zamieszkania zwrócić się o czasową rejestrację lub wydanie zalegalizowanych tablic rejestracyjnych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE