Jest decyzja w sprawie w kwiaciarek. Z płyty Rynku znikną żółte parasole

Jeszcze tylko do wiosny na płycie Rynku Głównego będą stały żółte parasole, które chronią kwiaciarki przed deszczem i upalnym słońcem. Nowe projekty pojawiły się na środowej sesji Rady Miasta. 

Fot. Kraków w Pigułce

Na środowej sesji Rady Miasta pojawiły się nowe projekty uchwał a wśród nich zapis o wsparciu działań historycznej części Krakowa.

Wsparcie ma opiewać na kwotę 100 tys. zł. z czego część ma zostać przeznaczona na nowe stoiska dla kwiaciarek z płyty Rynku Głównego. Żółte parasole z logo RMF FM mają zostać zastąpione parasolami o bardziej stonowanej kolorystyce.

Do wiosny jednak żółte parasole będą jeszcze obecne. Informacją podzielił się na swoim profilu radny Łukasz Wantuch. „Podczas sesji otrzymałem informację że z Rynku Głównego znikają …żółte parasolki RMF! Nie nazwałbym tego szokiem, ale była to zaskakująca informacja. Przez tyle lat, przynajmniej dla mnie, wrosły się trwale w krajobraz Krakowa i stanowiły swego rodzaju punkt odniesienia, tak jak na przykład „Niebieska Nyska” spod Hali Targowej- każdy krakus wie o czym mówię.” – pisze radny.

O nowych stoiskach poinformowała radnych Katarzyna Olesiak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE