Premier ostrzega: „Sklepy, które nie będą przestrzegać zasad, będą zamykane”

Premier Mateusz Morawiecki zorganizował wczoraj sesję Q&A w mediach społecznościowych, podczas której odpowiedział na część pytań internautów. Wśród nich były między innymi pytania o szczepienia, powrót do szkół, święta Bożego Narodzenia i Sylwester czy obostrzenia w galeriach handlowych.

Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Premier wczoraj wieczorem postanowił odpowiedzieć na kilka pytań internautów dotyczących pandemii koronawirusa. Taka akcja zorganizowana jest już po raz kolejny i cieszy się dużą popularnością, a pytań skierowanych do Mateusza Morawieckiego są tysiące.

Podczas wczorajszego spotkania online z premierem padła uwaga, że rząd zabrania spotkań świątecznych w grodzie rodziny podczas, gdy w centrach handlowych są tłumy i brak jakiegokolwiek dystansu społecznego. Morawiecki szybko jednak zapewnił, że galerie są stale kontrolowane przez odpowiednie służby, a te miejsca i te sklepy, które nie stosują się do zaleceń na pewno poniosą tego konsekwencje. Przypomniał, że w sklepach limit osób to 1 klient na 15 metrów kwadratowych.

„Jeżeli jest więcej klientów niż 1 klient na 15 mkw – będą zamykane te sklepy, będą też zamykane galerie lub też te sklepy, które nie będą przestrzegały tych zasad”

-zareagował zdecydowanie premier Polski. Dodał również, że należy pamiętać, że przestrzegając zasad chronimy nie tylko siebie, ale również innych.

Podczas odpowiadania na pytania Mateusz Morawiecki często podkreślał, że szczepionka daje pozytywne perspektywy na przyszłość naszego kraju, ale i całego świata. Dzięki niej uda się zminimalizować ryzyko zakażeń, czuć się bezpieczniej i z czasem, wracać do normalnego życia, które znaliśmy przed pandemią.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE