Kolęda 2020/2021. Nietypowy pomysł księdza

Większość diecezji podjęła decyzje o odwołaniu lub przesunięciu wizyt duszpasterskich w roku 2020/2021. Na ciekawy pomysł wpadł jeden z księży, Daniel Wachowiak. Podzielił się nim w mediach społecznościowych.

Fot. Shutterstock

Część polskich diecezji zdecydowała się całkowicie odwołać najbliższe wizyty duszpasterskie. Inne zdecydowały się przełożyć je na czas, kiedy pandemia ustąpi. Są też parafie, które oferują wizyty u swoich wiernych jedynie na życzenie lub zorganizowanie zamiast tego mszy świętej, podczas której ksiądz pomodli się za poszczególne bloki i ich mieszkańców.

Na ciekawy, ale dość nietypowy pomysł wpadł jeden z księży, Daniel Wachowiak. Na swoim profilu na Twitterze podzielił się swoimi planami wobec zbliżającej się kolędy. Duchowny uznał, że trzeba szukać sposobów, aby mimo wszystko udało się zorganizować zarówno kolędę, jak i pasterkę. Jeśli chodzi o wizyty duszpasterskie to ksiądz zaproponował święcenie domów z zewnątrz i modlitwę za rodzinę na ich podwórku. Później odbędzie się wspólna msza święta. Natomiast pasterka w tym roku miałaby odbyć się na zewnątrz parafii, z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

W Polsce, według zwyczaju, odwiedzanie przez księży mieszkań i domów rozpoczyna się tuż po świętach Bożego Narodzenia i trwa aż do 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego. Teraz ze względu na pandemię i dbając o zdrowie mieszkańców i duchownych nie będzie to w pełni możliwe.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE