102-letnia kobieta po raz drugi wygrała walkę z COVID-19!

102-letnia mieszkanka Nowego Jorku pokonała wirusa SARS-CoV-2 i to po raz drugi. Pierwszy raz wirus zaatakował ja w marcu, na początku pandemii. Teraz w wyniku zakażenia spędziła tydzień w szpitalu. Udało jej się przejść zakażenie i już wróciła do sił. 

Fot. Pixabay

Angelina Friendman to 102-letnia mieszkanka Nowego Jorku. Urodziła się w 1918 roku, podczas pandemii hiszpanki, którą szczęśliwie przeszła. Jej matka zmarła podczas porodu.

W tej chwili kobieta jest już prawie całkowicie niesłysząca i niewidząca, jednak oprócz tego zdrowie jej dopisuje. Pierwszy raz zakażona była w marcu, nie miała żadnych oznak choroby. O pozytywnym wyniku testu dowiedziała się w szpitalu, gdzie miała przejść zabieg nogi. Spędziła tydzień w szpitalu, a następnie wróciła do domu opieki, w którym mieszkała.

Ponownie zaraziła się wirusem SARS-CoV-2 w październiku. Wtedy objawy były dużo bardziej dokuczliwe. Miała gorączkę, kaszel, skarżyła się na złe samopoczucie. Jak się jednak właśnie okazało, i w tym przypadku udało jej się pokonać COVID-19. Nic tylko każdemu życzyć takiej odporności i zdrowia jakim może pochwalić się Amerykanka!

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE