Anna Maria Żukowska: „Szczepienia powinny być obowiązkowe”

Anna Maria Żukowska z Lewicy podczas dzisiejszej rozmowy z Polsat News przekazała, że jej zdaniem szczepionki na koronawirusa bezwzględnie powinny być w zakresie szczepień obowiązkowych. Jej zdaniem tylko tak wygramy z COVID-19.

Fot. Pixabay

W porannym programie „Śniadanie w Polsat News” gościem była Anna Maria Żukowska z Lewicy. Tematem rozmowy były między innymi szczepienia na koronawirusa. Zaznaczyła, że na pewno sama się zaszczepi, ale uważa, że również powinna powstać ogromna kampania promująca takie działania, a zaangażować się powinni w nią osoby publiczne.

Anna Maria Żukowska uważa, że szczepienia powinny być obowiązkowe, bo nikomu nie zaszkodzą, a na pewno mogą pomóc. Za przykład podała Niemcy, gdzie aż 70% osób każdego roku szczepi się na grypę. Posłanka uważa, że przy dobrowolności w szczepieniach nie uda się stworzyć odpowiedniej ochrony, aby zatrzymać pandemię koronawirusa.

Minister zdrowia kilka dni temu mówił o korzyściach wynikających z zaszczepienia się, podkreślając, że takie osoby otrzymają całą listę benefitów. Póki co nie ma szczegółowych informacji na ten temat, ale być może będzie to odstąpienie od konieczności noszenia maseczki. Anna Maria Żukowska zastrzega, że nie jest zwolenniczką takich metod.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE