Kiedyś stał tam Lenin, teraz zastąpi go…postać z Gwiezdnych Wojen?

W Nowej Hucie przez długie lata stał ogromny pomnik Lenina. Teraz pojawiła się inicjatywa by tą mroczną postać przerobić na inną mroczną postać, tym razem ze świata filmu. Pomnik Dartha Vadera z Gwiezdych Wojen ma ubarwić i przyciągnąć turystów do Nowej Huty. 

fot. Pixabay

Pomysłodawcą tej oryginalnej inicjatywy jest krakowski radny Łukasz Wantuch. Projekt został już złożony w Kancelarii Rady Miasta.

Vaderolenin, bo tak nazywa nowy pomnik sam radny, miałby pojawić się w miejscu dawnego pomnika Lenina, ale to nie wszystko. Jak twierdzi radny nie ma potrzeby odlewania nowego pomnika a wystarczy przerobić stary.

„Nie jestem w stanie wyobrazić sobie nic bardziej atrakcyjniejszego, bardziej magnetycznego i bardziej medialnego niż pomnik Dartha Vadera na miejscu pomnika Lenina.” – informuje Łukasz Wantuch i jeszcze bardziej rozwija swój pomysł pod kątem marketingowym.

„tutaj nie chodzi o pomnik, Wojny Gwiezdne, tutaj chodzi o MAGNES. Sposób, aby zwrócić uwagę turysty na część Krakowa o nazwie Nowa Huta. A jak już wpadnie w pułapkę, jak już przyjedzie na Plac Centralny im Ronalda Regana, to podsuwamy mu po nos ulotkę informacyjna. Darth Vader, Lenin, Ronald Reagan- Boże, to będzie hit! Darmowy czasu reklamowy, który uzyskamy w CNN, NBC czy też artykuły w New York Times będzie wart miliony. Każdy ekipa filmowa, każdy dziennikarz, który przyjedzie do Krakowa, będzie musiał „zaliczyć” tą atrakcję.”

Na prace przygotowawcze radny Łukasz Wantuch wraz z klubem Przyjazny Kraków chce zarezerwować w budżecie miasta 10 tys. zł. Przyjęcie projektu to dopiero jednak początek działań bo wyrazić zgodę musi w następnym kroku Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta, konserwator zabytków a także potrzebna jest zmiana przepisów Parku Kulturowego.

Czy o nowej atrakcji Nowej Huty usłyszy cały świat? Radny Łukasz Wantuch wierzy w sukces przedsięwzięcia i kwituje swoje wizje hasłem Myśl globalnie, działaj lokalnie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]