Czy Krystyna Janda zdecyduje się na szczepienia? Dla wielu może to być zaskoczenie

Krystyna Janda w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” przekazała, że nie ma żadnych obaw przed szczepionką na COVID-19 i zamierza się zaszczepić jak najszybciej. 

By Adrian Gryciuk – File:Jan_Englert_Krystyna_Janda_Joanna_Szczepkowska_2019.jpg, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=92100964

8 grudnia przedstawiciele rządu ogłosili kolejne informacje odnośnie narodowego planu szczepień. Jednak wiele osób sceptycznie podchodzi do tematu szczepionek na koronawirusa. Według badań, ponad połowa Polaków nie zamierza zaszczepić się. Nie mają być one obowiązkowe, ale zalecane są każdemu dorosłemu. Jak tłumaczą lekarze, nie ma potrzeby martwić się skutkami ubocznymi, bo takie nie występują, a pierwsze efekty szczepień ukażą się po około 6 tygodniach po zastosowaniu drugiej dawki.

Wśród głównych powodów do obaw związanych ze szczepieniami są między inny złe reakcje organizmu na szczepionki czy negatywne podejście w ogóle do tematu pandemii. Część osób uważa, że ona nie istnieje, a jest to jedynie celowy zabieg władzy na całym świecie. Inni jednak patrzą bardziej obiektywnie na temat szczepień i mając większą obawę przed chorobą niż przed szczepionkami, decydują się zaszczepić.

Krystyna Janda w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” być może zaskoczyła dużą część osób, ponieważ wszyscy znają jej podejście do władzy. Aktorka natomiast zapewniła, że tak jak szczepi się przeciw grypie, tak planuje zaszczepić się przeciwko COVID-19 i nie ma żadnych obaw. Aktorka jest w grupie osób, które ze względu na wiek będą miały szansę zaszczepić się priorytetowo.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE