Premier reaguje na spekulacje dotyczące niedzieli handlowych!

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej skomentował temat niedzieli handlowych w 2021 roku. Zaznaczył, że w tym roku grudzień jest wyjątkiem i nie ma w planach znoszenia zakazu handlu.

Fot. Kraków w Pigułce

Zgodnie z przepisami o ograniczeniu handlu w niedzielę zakaz handlu nie będzie obowiązywał w dwie niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia. Dodatkowo podjęto decyzję o jeszcze jednej handlowej niedzieli 6 grudnia. Wszystko w ramach noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zmiana miała pomóc rozłożyć ruch klientów i zrekompensować straty placówkom handlowym, które ze względu na pandemię musiały wcześniej pozostać zamknięte.

Wczoraj wiceminister rozwoju, Olga Semeniuk, przekazała, że trwają rozmowy dotyczące wprowadzenia jeszcze jednej niedzieli handlowej w tym roku, 27 grudnia. Szczególnie, że w zamknięte będą sklepy 25 i 26 grudnia. Ostateczną decyzje w tej sprawie miałby podjąć rządowy zespół zarządzania kryzysowego.

Premier Mateusz Morawiecki przekazał natomiast informację, że absolutnie nie ma w planach znosić zakazu handlu w 2021 roku, chociaż ostatnio takie spekulacje zaczęły się pojawiać. Podczas konferencji zaznaczył jednak, że nie wyklucza możliwości z wprowadzenia niedzieli handlowej 27 grudnia. Ale jak dodał, będzie to wyjątek i w kolejnych miesiącach rząd nie zamierza takich zasad wprowadzać.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE