Protest w Krakowie „Spacer dla Przyszłości”! Policja wzywa do rozejścia się [WIDEO]

W Krakowie rozpoczął się protest Spacer dla Przyszłości. „Dlaczego spacerujemy? W czwartek odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Europejskiej, gdzie mają być podejmowane kluczowe decyzje dot. między innymi celu redukcji emisji. Nie zgadzamy się na kolejne veto ze strony polskiego premiera, Mateusza Morawieckiego. Nie zgadzamy się by skutki kryzysu klimatycznego były dalej lekceważone. Nie zgadzamy się by to państwo dalej ignorowało swoje osoby obywatelskie. #WszyscyDlaPrzyszłości #SpacerDlaPrzyszłości” – pisze Młodzieżowy Strajk Klimatyczny Kraków. 


„Nasza przyszłość nie jest tematem zastępczym, dlatego łączymy siły z innymi ruchami, by ramię w ramię zawalczyć o lepszą politykę klimatyczną Unii oraz Polski i o lepszy świat, dla każdego.
Domagamy się, by decyzje, które Premier Mateusz Morawiecki podejmie podczas najbliższego szczytu Rady Europejskiej zapewniły nam bezpieczną i sprawiedliwą przyszłość. Jako młode osoby aktywistyczne nie pozwolimy, by przepychanki polityczne decydowały o naszym losie. W środę wychodzimy na ulice wraz z całą Europą i przypominamy, że głos młodych jest kluczowy w walce z kryzysem klimatycznym.
WAŻNE: Osoby poniżej 16 roku życia do 16stej nie mogą wychodzić bez opieki rodzica, NATOMIAST ZALECAMY BY NA DEMONSTRACJĘ RÓWNIEŻ POJAWIĆ SIĘ Z OSOBĄ DOROSŁĄ, ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA.” – piszą organizatorzy.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE