Są wyniki badań kolejnej szczepionki!

Przeprowadzono kolejne pogłębione badania nad brytyjską szczepionką AstraZeneca, które właśnie opublikowano w magazynie medycznym „Lancet”. Po głębokiej analizie naukowcy przyznali, że jest ona bezpieczna dla zdrowia i nie powoduje skutków ubocznych. Zauważono również, że jest znacznie tańsza od pozostałych tego typu preparatów.

Szczepionkę AstraZeneca uznawano za jeden z najbardziej obiecujących tego typu preparatów. Pod koniec listopada firma ogłosiła, że ze wstępnych badań  wynika, że jest wysoko skuteczna w walce z COVID-19. Wtedy podczas badania wzięto pod uwagę dwa sposoby dawkowania. Pierwszy sposób to podanie na początku połowy dawki, a po miesiącu pełnej dawki szczepionki. W drugim przypadku osoby dostały dwie pełne dawki preparatu. Okazało się, że znacznie skuteczniejsza była pierwsza grupa i było to aż 90%. Co się jednak okazało, w tej grupie było znacznie mniej osób zostało, lecz nikogo w wieku powyżej 55 lat. Dlatego niezbędne było wykonanie większej ilości badań.

Teraz jej skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzono w zrecenzowanym artykule naukowym w czasopiśmie medycznym „Lancet”.  Teraz liczba uczestników, którzy byli sprawdzani pod kątem skuteczności była znacznie większa, ponieważ w szczepieniach wzięło udział ponad 11 tysięcy osób, w bardzo różnym wieku. Jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa- aż 23 745 osób. W grupie zaszczepionej nie zgłoszono żadnej hospitalizacji, zgonów, ani poważnych chorób.

Jak więc się okazuje, szczepionka AstraZeneca jest w pełni bezpieczna i skuteczna. Jak zaznaczają agencje, szczepionka tej firmy może znacząco wpłynąć na walkę z pandemią w krajach rozwijających się. Wszystko ze względu na to, że jest znacznie tańsza w przeciwieństwie do pozostałych preparatów.  Dodatkowo, nie ma ona dużych wymagań jeśli chodzi o warunki przechowywania. Preparat można umieścić w zwykłej lodówce.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE