Uczniowie i studenci chcą odwołania Przemysława Czarnka. Na dziś zaplanowane są strajki

Uczniowie i studenci z całej Polski oczekują odwołania obecnego ministra edukacji, Przemysława Czarnka. Tłumaczą, że nie chcą „homofobicznego ministra głoszącego kontrowersyjne poglądy”. Na dziś zaplanowany jest ogólnopolski protest. 

By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84894145

Polska młodzież nie chce, aby dalsze zarządzanie edukacją było sprawowane przez Przemysława Czarnka. Ich zdaniem w resorcie nie ma miejsca na homofobicznego ministra głoszącego kontrowersyjne poglądy. To już nie pierwszy raz kiedy studenci i uczniowie sprzeciwiają się ministrowi. Już wcześniej zebrali ponad 90 tysięcy podpisów pod petycją w sprawie odwołania go ze stanowiska. Premier jednak na pismo nie zareagował.

Dziś młodzież postanowiła zorganizować Ogólnopolski Strajk Edukacyjny, organizatorami wydarzenia jest ruch „Stop DeMENtażowi edukacji”. W ramach akcji studenci i uczniowie m.in. nie wezmą udziału w zajęciach. Młodzież jednak na tym nie poprzestanie, a protesty mają potrwać do piątku, 11 grudnia.

„Celem nie jest tu pójście na wagary czy zrobienie sobie krótkiego urlopu. Chcemy na tyle, na ile jest to w tym momencie bezpieczne i możliwe, wyrazić swój sprzeciw. Tak, aby usłyszała o nim cała Polska, a zwłaszcza minister edukacji i nauki oraz premier.”

-wyjaśniają organizatorzy akcji.

Przypomnijmy, pomysł nominacji Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki od samego początku nie spotykała się z przyjaznym nastawieniem. Głównie dlatego, że jest on znany ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi, między innymi na temat osób homoseksualnych czy definicji rodziny.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE