Masz problem z podjęciem decyzji? Aplikacja zrobi to za Ciebie

Wygląda na to, że żyjemy w czasach w których coraz trudniej jest nam podjąć najprostszą decyzję. Od wyboru filmu na wieczór poprzez wyboru dania na obiad aż po wybór…polityczny. Niebawem nasze męki ma zakończyć aplikacja, która zadecyduje za nas niemal w każdej sprawie. Naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej dostali już grant na stworzenie odpowiedniego algorytmu. 

fot. Pixabay

Naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie otrzymali grant na napisanie algorytmu dzięki któremu podejmowanie decyzji będzie o wiele łatwiejsze.

Przypomnijmy sobie ile razy spędziliśmy godzinę lub dwie przy wyborze filmu na wieczór, jak często nie możemy się zdecydować na co mamy ochotę przy wybieraniu menu, albo dlaczego głosujemy na jakąś partię choć nasze poglądy są odmienne o jej programu?

Jak informuje Radio Eska naukowcy z AGH otrzymali grant na badania nad Teorią Wyborów Społecznych. Algorytm nad którym pracują ma być gotowy za pięć lat i na podstawie dotychczasowych wyborów i ich efektów ma nam pomóc dokonywać nowych, lepszych.

Kierownikiem zespołu badawczego jest Profesor Piotr Faliszewski.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]