Najprostszy i skuteczny sposób na COVID-19. Pomoże szybko pozbyć się wirusów w domu!

Według najnowszych danych do prawie 90% zakażeń dochodzi głównie w domach, podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Najnowsze rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa w mieszkaniu przekazał włoski Instytut Służby Zdrowia. 

Fot. Shutterstock

Okazuje się, że według najnowszych badań przeprowadzonych przez ekspertów z Lombardii, do największej liczby zakażeń, bo aż 90%, dochodzi  obecnie podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi w domach.  Stąd apele naukowców i lekarzy z całego świata, aby szczególnie uważać na zdrowie podczas nadchodzących spotkań z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Jak przekazał w rekomendacji ekspert z włoskiego Instytutu Służby Zdrowia, Gaetano Settimo, najlepszym sposobem na walkę z wirusem SARS-CoV-2, ale i z innymi wirusami, jest częste wietrzenie mieszkania. Jak dodaje, trzeba robić to w odpowiedni sposób. W czasie pandemii należy wietrzyć dom przez 5-10 minut co godzinę. Brak wymiany powietrza może natomiast mieć ogromny wpływ na rozprzestrzenianie się wirusa.

Wszystko ze względu na to, że to właśnie przebywając u siebie w mieszkaniach ludzie często nie zdają sobie sprawy z ryzyka zakażenia. Nie przykładają też uwagi do konieczności wymiany powietrza, szczególnie w czasie zimy, kiedy temperatura jest dużo niższa. A to przyczynia się do transmisji cząsteczek SARS-CoV-2 w zamkniętej przestrzeni. Naukowiec dodaje, że należy wietrzyć mieszkanie nawet kiedy mamy w nim zamontowany klimatyzator, ponieważ on nie wymienia powietrza, a jedynie porusza to, które już jest w pomieszczeniu.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE