Pierwszy Streetbus na ulicach Krakowa. Jeździ tylko nocą

Ostatnie bardzo chłodne a wręcz mroźne noce oraz dodatkowe opady śniegu wszystkim dają się we znaki. Bardzo łatwo o wychłodzenie organizmu, zwłaszcza jeżeli istnieje ryzyko zaśnięcia w plenerze. Co roku w Polsce umiera z powodu wychłodzenia ok. 200 osób. 

fot. Twitter/Krakow.pl

Co roku, najwięcej ofiar z powodu wychłodzenia jest wśród bezdomnych. Miasto z każdym rokiem podejmuje kroki by zmniejszyć liczbę ofiar i zapewnić bezdomnym pomoc.

W tym roku bezdomni mogą liczyć na ogrzewalnię, która powstała przy ul. ks. Józefa w Krakowie. To jednak nie wszystko. Ogrzewalnia znajduje się już na obrzeżach miasta a komunikacja w ten rejon jest dosyć utrudniona.

Od kilku dni na ulicach Krakowa pojawił się żółty streetbus który zawozi bezdomnych do ogrzewalni. Po drodze bezdomni mogą liczyć na ciepły posiłek, czyste ubranie a nawet termosy na przechowywanie ciepłych dań. Wszystko jest przeprowadzane w ścisłym reżimie sanitarnym.

Streetbus kursuje wieczorami i zatrzymuje się na ul. Pawiej, przy Muzeum Narodowym, na ul. Podgórskiej oraz na dworcu autobusowym Podgórze SKA.

Streetbusa dla bezdomnych miasto Kraków i MOPS uruchomiły po raz pierwszy.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]