Minister zdrowia po spotkaniu z prezydentem i premierem: „Będę rekomendował przedłużenie obostrzeń do 17 stycznia”

Dziś odbyło się spotkanie premiera i prezydenta w sprawie strategii szczepień. Po jego zakończeniu szef resortu zdrowia przekazał, że będzie postulować przedłużenie obostrzeń do 17 stycznia.  

Fot. Kraków w Pigułce

Po spotkaniu z prezydentem i premierem ws. strategii szczepień minister zdrowia zabrał głos. Zaznaczył, że gdyby trzecia fala koronawirusa nastąpiła z dzisiejszego poziomu, mielibyśmy ogromny wzrost zachorowań na COVID-19. Dlatego, aby uchronić się przed tym resort zdrowia postuluje, aby obostrzenia pozostały na podobnym poziomie jaki jest teraz.

Dokładne decyzje dotyczące złagodzenia restrykcji lub wprowadzenia dodatkowych obostrzeń mają zostać podjęte przez rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Jak podkreśla jednak Adam Niedzielski, ważne jest przedłużenie obostrzeń właśnie do tego dnia, ponieważ szczególnie istotne będą one podczas ferii zimowych. Dzięki temu uda się uchronić wiele osób przed zakażeniami.

Minister zdrowia wypowiedział się również na temat szczepionek, które już w styczniu pojawią się w Polsce. Jak dodał, najprawdopodobniej w lutym zakończy się etap zero, czyli szczepienia medyków. Później odbędą się szczepienia reszty populacji i będzie można powoli zacząć mówić o powrocie do normalności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE