Te powszechne objawy pojawiające się przy przeziębieniu mogą również świadczyć o COVID-19!

Wśród najczęściej pojawiających się objawów zakażenia koronawirusem pojawia się między innymi gorączka, kaszel czy utrata zmysłów zapachu i smaku. Ale jak podkreśla ekspertka, również delikatne objawy towarzyszące przeziębieniu, mogą świadczyć o obecności wirusa SARS-CoV-2 w organizmie. 

Fot. Shutterstock

Światowa Organizacja Zdrowia przedstawiła długą listę objawów, które mogą świadczyć o zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Jak podkreśla dr Kathryn Boling, nawet najmniej dokuczliwe objawy mogą się rozwinąć i przyczynić do ciężkiego przebiegu choroby. Wśród dolegliwości, na które należy zwrócić uwagę jest ból gardła, dreszcze, a nawet pociąganie nosem!

Specjalistka medycyny rodzinnej z Mercy Hospital w Baltimore uważa, że każda osoba, która zauważa w zachowaniu swojego organizmu coś podejrzanego, powinna wziąć pod uwagę zakażenie COVID-19. Dzięki temu specjaliści będą w stanie szybciej pomóc w leczeniu. Dodaje, że osoby, u których pojawiają się objawy koronawirusa powinny zadać sobie dwa kluczowe pytania: Czy byłeś poza domem, w pobliżu innych ludzi? Czy ktoś w twoim domu był poza nim w pobliżu innych ludzi? Jeśli na któreś pytanie odpowiedź jest twierdząca,  to powinno się jak najszybciej udać na test.

„Jeśli przeziębisz się, oznacza to, że zetknąłeś się z wirusem, nawet jeśli jest to tylko przeziębienie. Jak wiemy, przeziębienia są powodowane przez różne wirusy. Jeśli doświaczasz choroby takiej jak infekcja dróg moczowych lub skaleczenie, które uległo zakażeniu, jest to coś, co do przetrwania wymaga tylko ludzkiego gospodarza. Dlatego wizyta u lekarza jest tutaj dobrym pomysłem.”

-wyjaśnia lekarka.  Jak się jednak okazuje, bardzo dużo osób bagatelizuje te objawy, uważając, że to nic nadzwyczajnego. Szczególnie teraz, zimą, kiedy praktycznie u każdego występuje lekki katar związany ze zmianą temperatur.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE