Bronisław Komorowski o szczepieniach. Czy były prezydent zaszczepi się przeciwko COVID-19?

Bronisław Komorowski był wczoraj gościem programu „Fakty po Faktach” na antenie TVN24. Przekazał czy doszedł już do siebie po przejściu zakażenia, a także odpowiedział na pytanie czy skorzysta ze szczepień. Nie omieszkał również wbić szpili obecnemu prezydentowi. 

By Platforma Obywatelska RP from Polska – Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej RP, Warszawa (6.02.2015), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40442844

Wczoraj partia PiS przekazała, że ze szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, które już w styczniu mają pojawić się w Polsce, skorzysta Jarosław Kaczyński. Wczoraj podczas rozmowy ze stacją TVN24 były prezydent kraju, Bronisław Komorowski zadeklarował, że postąpi tak samo.

Bronisław Komorowski kilka tygodni temu był jeszcze zakażony koronawirusem. Z powodu gorszego stanu zdrowia trafił nawet do szpitala MSWiA w Warszawie. Teraz zdecydował się na szczepienia.  Podał konkretny powód, dla którego je wykona.

„Jeżeli będę mógł i mieścił się w tych kategoriach przewidzianych do szczepienia, bo ja jednak przeszedłem koronawirusa, więc prawdopodobnie stanowię odrębną grupę, to oczywiście, że tak. Nie chodzi już o własne zdrowie, ale żeby zatrzymać inwazje koronawirusa w ramach całego społeczeństwa.”

-powiedział, dodając, że jeśli będzie taka potrzeba, jest gotowy zrobić to nawet przed kamerami. Wyraził również niepokój odnośnie sprzeciwów antyszczepionkowców, jednak ma nadzieję, że wspólnymi siłami te lęki i obawy zostaną rozładowane.

Były prezydent Polski zaznaczył, że obecnie czuje się dużo lepiej niż miało to miejsce wcześniej. Dodaje natomiast, że po tak masywnym zapaleniu płuc na pewno będzie jeszcze długo dochodził do siebie. Bronisław Komorowski skomentował również stosunek do szczepień Andrzeja Dudy. Zaznaczył, że cieszy się faktem, że obecny prezydent nawrócił się na szczepienia, po bardzo niefortunnych wypowiedziach podczas kampanii wyborczej.

„Widać, że doświadczenie z koronawirusem jednak swoje robi.”

-zakończył.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE