Czy wiedzieliście, że kosztuje to aż tyle? Ruszył pierwszy kalkulator

„Grosz do grosza i będzie kokosza” – brzmi stare polskie przysłowie. Oznacza ono, że niewielkie kwoty odkładane wielokrotnie mogą przynieść spore oszczędności. Z tego samego założenia wyszli twórcy kalkulatora podatku cukrowego. Pokazują oni, ile wydasz  ciągu roku. Kwoty robią wrażenie.

Fot. Pixabay

Od Nowego Roku czekają nas podwyżki cen napojów. Niektóre z nich zdrożeją nawet o 40 proc. Choć podatek nazywamy jest cukrowym obejmie on także napoje, które cukru w sobie nie mają.

„Zasady obliczania podatku cukrowego wydają się dość skomplikowane. To zainspirowało nas do stworzenia pierwszego kalkulatora podatku cukrowego. Dzięki niemu dowiesz się, o ile podrożeją Twoje ulubione napoje w skali tygodnia, miesiąca, a nawet roku – na podstawie Twojego indywidualnego zapotrzebowania. Jak się okazuje, to wcale nie jest mała kwota – przynajmniej w moim przypadku” – pisze Omni Calculator.

Tylko w przypadku jednej butelki coli tygodniowo koszt samego podatku cukrowego wyniesie 100 zł. Oczywiście nie jest to jedyny napój z cukrem, który kupujemy w ciągu roku i każdy może obliczyć ile wyda według własnego uznania.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE