Kontrowersje wokół pomnika w Nowej Hucie

Wszystko wskazuje na to, że propozycja radnego Łukasza Wantucha nie zostanie zrealizowana. W miejsce pomnika Lenina miał powstać pomnik Dartha Vadera z epopei filmowej „Gwiezdne Wojny”. Zamiast pomnika pojawiły się zaskakujące propozycje. 

fot. facebook/Łukasz Wantuch

Pomnik Dartha Vadera zdaniem radnego Łukasza Wantucha, mógłby przyciągnąć turystów a nawet filmowców z całego świata.

Szansy na sprawdzenie tego zainteresowania jednak nie będzie. Po dyskusjach radnych i wstępnym głosowaniu okazało się, że większość jest przeciw postawienia pomnika przedstawiciela „ciemnej mocy”.

Zdaniem radnych, Nowa Huta może tym samym wystawić się na pośmiewisko. W zamian za pomnik padły takie propozycje jak skansen polskiej wsi albo warsztaty wypiekania chleba. Taką propozycję podała Agnieszka Żołądź.

Pomysł radnego Wantucha nie przypadł do gustów pozostałych radnych. Przeciw głosowało 18 osób a 3 wstrzymały się od głosu.

Radny zniechęcony takim obrotem spraw postanowił wycofać projekt i na środowej sesji Rady Miasta nie będzie poddany głosowaniu.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]