Rekordowy budżet Krakowa przyjęty. Rekordowe jest również zadłużenie

Rada Miasta Krakowa przyjęła budżet na rok 2021. Po raz pierwszy wydatki przekroczyły 7 mld zł. Rekordowa okazała się również dziura budżetowa. Wyniosła ona ponad 740 mln zł. 

Na wszelkie wydatki i inwestycje miasto w przyszłym roku zamierza wydać ponad 7 mld zł. To rekordowa kwota w historii Krakowa.

Do rekordowych należy również powiększająca się dziura budżetowa. Jej wielkość wynosi ponad 740 mln zł.

Za przyjęciem budżetu w takiej formie głosowali radni Koalicji Obywatelskiej oraz Przyjaznego Krakowa. Przeciw było Prawo i Sprawiedliwość i zgłosiło votum separatum do budżetu.

Wydatki, które wyniosą 7 mld 129 mln obejmują głównie wielkie inwestycje jak choćby budowę linii tramwajowej, remonty ulic i budowę parkingów.

Radni z Koalicji Obywatelskiej opierają swój wybór na stanowisku ekonomistów, którzy zgodnie twierdzą, że najlepszym lekarstwem na kryzys jest inwestowanie. Kraków podjął właśnie taką strategię w odróżnieniu do innych dużych miast Polski, które wybrały model oszczędnościowy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]