Zaskakujący apel do TVP! Chodzi o koncerty świąteczne

Fundacja Centrum Życia i Rodziny domaga się wykluczenia z nadchodzących koncertów z okazji świąt Bożego Narodzenia artystów, którzy wspierali Strajk Kobiet. 

Fot. Pixabay

Święta nadchodzą wielkimi krokami. Wiele stacji telewizyjnych organizuje w tym czasie specjalne koncerty bożonarodzeniowe, podczas których występują znani i lubiani artyści. Jak informuje „Gazeta Polska Codziennie”, pojawił się jednak specjalny apel od członków fundacji Centrum Życia i Rodziny do Telewizji Polskiej, aby z planowanych koncertów wykluczyła osoby wspierające protesty kobiet, które nie zgadzają się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

W piśmie skierowanym do prezesa TVP Jacka Kurskiego napisano, że część osób, które deklarują udział w wydarzeniu, podczas którego śpiewać będą kolędy i pastorałki, wyrażali w mediach społecznościowych poparcie dla ruchu, którego hasłem jest prymitywny bluzg, a do metod ich działania zalicza się zakłócanie mszy, dewastacje kościołów, a nawet grobów. Uważają, że jest to wysoce niestosowne i widzowie mogą odczuwać niesmak patrząc na takie osoby.

„Ci ludzie bardzo wyraźnie opowiedzieli się po jednej ze stron, wsparli środowisko proaborcyjne. Kolędowanie z ich udziałem byłoby profanacją świąt Bożego Narodzenia.”

-tłumaczą. Póki co Telewizja Polska jeszcze nie odniosła się do apelu. Natomiast podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu, kiedy to sama stacja TVP oskarżyła Annę Wyszkoni o śpiewanie kolęd jednocześnie wspierając Strajk Kobiet,  zarzucając jej hipokryzję.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE