Całkowity lockdown i długotrwały zakaz przemieszczania się? Premier: „Rozważamy wprowadzenie dalej idących restrykcji”

Ogłoszone w czwartek przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego obostrzenia od 28 grudnia do 17 stycznia mogą być rozszerzone. Wprowadzenie dodatkowych restrykcji rozważa premier Mateusz Morawiecki. 

Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Premier Mateusz Morawiecki przyznał w rozmowie z wp.pl że rozważa wprowadzenie dalszych restrykcji. Ogłoszona w czwartek kwarantanna narodowa i zakaz przemieszczania się w Sylwestra to jeszcze nie koniec.

Premier zapytany przez wp.pl czy nie rozważa postawić kropki nad i wprowadzając na kilka tygodni godzinę policyjną odpowiedział, że „Rozważamy wprowadzenie dalej idących restrykcji, również dotyczących przemieszania się. Ale one wiążą się z koniecznością wdrożenia nowej legislacji.”

Premier dodał, że „Trwają rozmowy na poziomie politycznym oraz dyskusje z panem prezydentem. Obserwujemy dane i dalsze decyzje uzależniamy od nich. Już dzisiaj jednak chciałbym bardzo mocno zaapelować, by zachowywać się tak, jakby była godzina policyjna. Tak jakby obowiązywały jeszcze dalej idące ograniczenia. Także w przemieszczaniu się. Zakres zmian zależy od naszej dyscypliny.” – powiedział Mateusz Morawiecki w rozmowie z wp.pl

Na pytanie czy dzieci po feriach wrócą do szkoły nie potrafił odpowiedzieć jednoznacznie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE