Sylwester. Czy policja może sprawdzić ile osób przebywa w mieszkaniu?

Podczas nocy sylwestrowej, tak jak w przypadku spotkań świątecznych, w jednym gospodarstwie będzie mogło przebywać wraz z domownikami maksymalnie pięć osób. Czy w tym czasie może pojawić się policja, która to skontroluje?

Fot. Shutterstock

Święta Bożego Narodzenia nadchodzą wielkimi krokami. Już w przyszłym tygodniu spotkamy się w gronie najbliższej rodziny. Zgodnie z wytycznymi rządu, podczas kolacji wigilijnej i pozostałych spotkań świątecznych organizator spotkania może zaprosić do swojego domu maksymalnie pięć osób. A jak to wygląda podczas spotkania sylwestrowego?

W sylwestra, podobnie jak w wigilię, w jednym gospodarstwie domowym będzie mogło również przebywać maksymalnie 5 gości. Pojawia się jednak pytanie czy policja jest uprawniona i czy będzie sprawdzać czy w danym miejscu faktycznie ta liczba osób przebywa? Zdaniem dr Mikołaja Małeckiego, karnisty i autora bloga dogmatykarnisty.pl, funkcjonariusze mogą wejść do naszego mieszkania w sytuacjach koniecznych. Nie sądzi natomiast, że przebywanie w domu w czasie świąt i sylwestra może być dla policji sprawą niecierpiącą zwłoki, ponieważ zapewne będą mieć znacznie ważniejsze sprawy na głowie i na tym będą się głównie skupiać. Nie można jednak wykluczyć takiej sytuacji.

Przypomnijmy, podczas nocy sylwestrowej obowiązywać będzie godzina policyjna, czyli zakaz przemieszczania się pomiędzy godziną 19:00 31 grudnia a godziną 6:00 1 stycznia. W tym czasie niemal pewne jest, że służby wyjdą na ulicę, aby skontrolować czy Polacy faktycznie przestrzegają tego zarządzenia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE