Ograniczenie w przemieszczaniu się jeszcze przed świętami? „Dodatkowych obostrzeń nie można wykluczać”

Rzecznik rządu Piotr Müller wykluczył obostrzenia dotyczące przemieszczania się jeszcze przed świętami. Dodał jednak, że innego rodzaju obostrzeń nie można wykluczyć.

Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Jeżeli chodzi o kwestie związane z ograniczeniem przemieszczania się, to przed świętami nie spodziewałbym się ich. Ale epidemia rozwija się w sposób bardzo dynamiczny, niezależnie od czasu niestety. W związku z tym dodatkowych obostrzeń nie można wykluczać – mówił w Radiu ZET rzecznik rządu Piotr Müller.

Rząd chce zapobiec ewentualnej trzeciej fali pandemii. Minister Adam Niedzielski kilkukrotnie mówił, że, podczas jej trwania może dojść do całkowitego załamania służby zdrowia.

Minister ogłosił, że od 28 grudnia do 17 stycznia do minimum zostanie ograniczone funkcjonowanie hoteli. Stoki, branża fitness, kina, teatry i galerie handlowe będą zamknięte, a restauracje wydawać będą mogły posiłki tylko na wynos. W Sylwestra natomiast wprowadzono zakaz wychodzenia od godziny 19.00 dnia 31 grudnia, do godziny 6.00 pierwszego dnia następnego roku.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE