Epidemia wymyka się spod kontroli! Kolejne kraje potwierdzają obecność nowej odmiany COVID-19!

Kolejne państwa potwierdzają przypadki zakażeń nowym szczepem wirusa SARS-CoV-2. Oprócz Wielkiej Brytanii, zauważono go już w Holandii, Danii, a także w Australii. Światowa Organizacja Zdrowia zaleciła całej Europie wprowadzić dodatkowe obostrzenia. 

Nową odmianę koronawirusa początkowo zauważono w Wielkiej Brytanii. Teraz przypadki zmutowanego SARS-CoV-2 potwierdzono także w Danii, Australii i Holandii. Najwiecej zarażonych jest w Danii- 9 przypadków. W Australii wystąpiło jedno podejrzenie zakażenia nowym szczepem wirusa, rownież dotyczy to jednej osoby w Holandii. Jak zaznaczają eksperci, pozytywna informacja jest taka, że wirus nie powinien być odporny na obecne szczepionki i nie jest aż tak groźny jak jego oryginalna odmiana.

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa, Światowa Organizacja Zdrowia wezwała kraje europejskie do zaostrzenia zasad sanitarnych. Część państw w związku z tym wprowadziła zakaz połączeń lotniczych z Wielką Brytanią. Wśród nich jest między innymi Belgia, Holandia, Niemcy czy Francja. Od północy również do Polski  nie będzie można przylecieć z Wielkiej Brytanii.

„W Europie, gdzie transmisja koronawirusa jest intensywna i szeroka, poszczególne państwa powinny wzmocnić kontrole i środki zapobiegawcze.”

-powiedział rzecznik WHO Europe. Póki co nowej odmiany COVID-19 nie zauważono w Polsce. Jak jednak zaznacza rząd, należy przygotować się na ewentualną trzecią fale koronawirusa. Szczególnie, że są święta, a w tym organizowane są spotkania rodzinne, częściej wychodzi się do sklepów i galerii handlowych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE