Zablokowane wyloty z Wielkiej Brytanii. A co z połączeniami do tego kraju?

Wielu Polaków mieszkających na co dzień w Wielkiej Brytanii przyleciało już do Polski na święta. Dziś o północy wchodzi jednak zakaz połączeń z tego kraju. A co z osobami, które już w Polsce są i chciałyby do Wielkiej Brytanii wrócić? 

Fot. Pixabay

Światowa Organizacja Zdrowia wydała zalecenia, aby zwiększyć bezpieczeństwo w krajach unijnych, w ochronie przed nową mutacją koronawirusa, która rozprzestrzenia się w Wielkiej Brytanii. W związku z tym pierwsze państwa zablokowały możliwość przylotów z tego kraju. Jak to jednak wygląda jeśli ktoś chce do Wielkiej Brytanii wyjechać bądź wrócić, jeśli tam na co dzień mieszka?

Póki co nic nie jest pewne. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od dziś każda osoba, która zgłosi, że w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii, może skontaktować się z lokalnym sanepidem w celu wykonania testu na wirusa SARS-CoV-2. Borys Johnson zwołał na dziś posiedzenie sztabu kryzysowego, aby omówić nową strategię walki z pandemią. Odbędzie się ono o godzinie 11:00.

W większości krajów loty z Wielkiej Brytanii zostały wstrzymane do 1 stycznia. Jak się jednak okazuje, wciąż na stronach przewoźników są informacje o lotach do Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych dni. Jeśli chodzi o np. Amsterdam(Holandia wprowadziła zakaz od niedzieli), połączenia ze stolicy Holandii do Londynu są wciąż możliwe do środy. Po tym czasie jest już brak informacji co z dalszymi lotami. A więc można spodziewać się, że osoby chcące wrócić do Wielkiej Brytanii,  będą mieć na to szanse w kolejnych dniach.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE