Bronisław Komorowski po przejściu COVID-19: „Wciąż odczuwam skutki zakażenia”

Bronisław Komorowski w listopadzie zaraził się wirusem SARS-CoV-2. Spędził prawie 2 tygodnie w szpitalu. Teraz opowiada jak wyglądał cały proces choroby i jak się czuje po przejściu zakażenia.

By Platforma Obywatelska RP from Polska – Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej RP, Warszawa (6.02.2015), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40442844

Były prezydent Polski w rozmowie z Polsat News opowiedział o swoim zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Jak mówił już na początku choroby, nie wie od kogo mógł się zarazić, ponieważ cały czas przebywał w domu na wsi z rodziną. Na początku chorował w domu i jak podkreśla, na pewno nie było to lekkie przeziębienie. Kiedy COVID-19 zaatakował płuca, został zabrany do szpitala. Następnie został przewieziony do placówki w Warszawie.

Bronisław Komorowski do teraz walczy ze skutkami zakażenia. Bronisław Komorowski wciąż wychodzi z ciężkiego zapalenia płuc. W jego przypadku głównie skupiono się na płucach, ale jak dodaje, ma to też swoją cenę, bo z kolei w innych miejscach w organizmie powstały pewne uszkodzenia. Nie zdradził jednak o co dokładnie chodzi.

Zadeklarował również, że na pewno zaszczepi się przeciwko SARS-CoV-2, pomimo przebycia już choroby. Uważa, ze należy dmuchać na zimne i nigdy nie wiadomo czy zakażenie nie pojawi się ponownie.

„Wcześniej wielokrotnie namawiałem rodaków do szczepienia się, to chciałem też dać pewien przykład, świadectwo, szczepiąc się samemu.”

-dodał Bronisław Komorowski.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE