Szczepienia już 27 grudnia, druga szczepionka na początku 2021 roku! Trwa konferencja premiera!

Podczas konferencji premiera, Mateusz Morawiecki przekazał, że pierwszy osoba będzie zaszczepiona  już 26 grudnia, w szpitalu MSWiA. Powiedział też, że w pierwszym tygodniu 2021 zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków zostanie druga szczepionka. Trafi do Polski w podobnej liczbie co preparat Pfizer. 

Mateusz Morawiecki potwierdził, ze pierwsze szczepienia odbędą się już za kilka dni. Szef KPRM dodał, że 26 grudnia przyjedzie do Polski 10 tysięcy sztuk szczepionki, a dzień później zostaną one rozdysponowane do 73 szpitali w całej Polsce. Dziennie ma być szczepionych około 100-120 osób.

Zdaniem premiera szczepionka to światełko w tunelu i zapewnił, że rząd będzie podejmował różne działania, aby zachęcać do szczepień. Przewiduje, że do końca stycznia 2021 roku zaszczepi się około 750 tysięcy Polaków. Oczywiście pierwszeństwo będą mieć służby medyczne.

Oprócz tego, na początku przyszłego roku pojawi się w Polsce druga szczepionka. W pierwszym tygodniu stycznia ma ją zatwierdzić Europejska Agencja Leków. Póki co zamówiono jej w Polsce podobną ilość, co szczepionek firmy Pfizer.

Na koniec premier zaapelował o rozwagę podczas świąt. Zaznaczył, że mimo, że wydaje nam się, że jesteśmy zdrowi i dobrze się czujemy, możemy wciąż rozprzestrzeniać wirusa SARS-CoV-2. Zaapelował również o wzięcie udziału w szczepieniach. Jak dodał, dla rządu program szczepień jest największym zadaniem logistycznym, z jakim mierzył się on w ciągu ostatnich lat.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]