Wojewoda podjął decyzję w sprawie podwyżek cen biletów

Temat podwyżek cen biletów MPK to jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów ostatnich miesięcy. Głosowanie było wielokrotnie przekładane a negocjacje trwały tygodniami. W momencie gdy uzyskano kompromis i Rada Miasta przyjęła projekt, został on zaskarżony do wojewody małopolskiego. Wczoraj wojewoda Łukasz Kmita podjął decyzję. 

Fot. Kraków w Pigułce

Uchwała o podwyżce biletów została zaskarżona do wojewody małopolskiego z inicjatywy Akcji Ratunkowej dla Krakowa. Mieszkańcy dopatrzyli się w procedurach braku konsultacji społecznych.

Jak podaje Gazeta Krakowska wojewoda małopolski Łukasz Kmita po przyjrzeniu się uchwale o podwyżkach biletu postanowił jej nie unieważniać. Podwyżki zatem wejdą w życie na początku lutego przyszłego roku.

Bilet jednorazowy kosztował będzie zatem 6 zł. a 20-minutowy 4 zł. W uchwale nie przewidziano Krakowskiej Karty na jedną linię, za to na wszystkie linie zapłacimy 80 zł.

Wojewoda unieważnił za to inną uchwałę o zakazie rozpowszechnienia drastycznych treści w przestrzeni publicznej w Krakowie, czyli głównie krwawych, antyaborcyjnych billboardów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]