Kobieta z córkami zgubiły się we mgle pod szczytem! Akcja GOPR

Mgła, marznący deszcz, coraz mocniejszy wiatr i zapadający zmrok. Warunki pogodowe pogarszały się z każdą minutą kiedy kobieta z dwiema córkami znajdowały się pod szczytem Babiej Góry. 

fot. Pixabay

We wtorek popołudniu oddział ratowniczy w Szczyrku otrzymał wezwanie o pomoc z którego wynikało, że turystka wraz ze swoimi córkami zgubiły się pod szczytem Babiej Góry.

Warunki pogodowe pogarszały się z każdą minutą. Siadała gęsta mgła, wiał coraz mocniejszy wiatr i zaczęło padać. Do tego robiło się coraz ciemniej a kontakt z kobietą był coraz trudniejszy przez słabą baterię w telefonie.

Na pomoc ruszyło dwóch ratowników GOPR. Mimo gęstej mgły udało im się szybko odnaleźć turystkę i jej dwie córki i sprowadzić całą trójkę bezpiecznie do schroniska.

Ratownicy przestrzegają by na takie wyprawy odpowiednio się ubrać, mieć przy sobie w pełni naładowany telefon oraz powerbank a także latarki. Warunki pogodowe w górach są bardzo trudne a deszcz wiatr czy choćby gęsta mgła mogą zaskoczyć i zmylić orientację w terenie.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]