Kontrole w Wigilie. Policja sprawdzi ile osób zasiądzie do stołu. Jednak tylko w jednym przypadku

Policjanci nie będą chodzili specjalnie od domu do domu i sprawdzali ile osób i skąd przebywa przy wigilijnym stole. W jednym przypadku jednak będą do tego zobligowani.

Fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Limit gości wigilijnych to 5 osób nie licząc domowników. Takie obostrzenia wprowadzone przez rząd będą obowiązywać 24 grudnia. Powstaje jednak coraz więcej niepewności czy policja może np. wyrywkowo kontrolować w tym dniu liczbę uczestników wieczerzy.

Postanowiliśmy dopytać się czy planowana jest jakaś zorganizowana akcja policji i czy w ogóle będą jakiekolwiek kontrole. Z pytaniem zwróciliśmy się do rzecznika Komendanta Głównego Policji, Mariusza Ciarki.

Oczekujemy samozdyscyplinowania mieszkańców mając na uwadze zachorowania i transmisje. Zobowiązani jesteśmy również reagować na każde zgłoszenie dotyczące naruszenia przepisów związanych z obowiązującym cały czas stanem epidemii – zapewnia.

Okazuje się więc, że raczej nie usłyszymy pukania przez policję do drzwi. Chyba, że naszym losem przejmie się zatroskany sąsiad.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]