Minister zdrowia podał datę zapisów na szczepienia przeciw COVID-19!

Adam Niedzielski przekazał dziś datę kiedy ruszą zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób spoza priorytetowych grup. Będzie można zapisywać się od 15 stycznia 2021 roku.

Adam Niedzielski był pytany w Trzecim Programie Polskiego Radia o szczegóły dotyczące procesu szczepień w Polsce. Wiadomo, że już 26 grudnia pierwsze partie szczepionek trafią do Polski. Szczepienia mają ruszyć dzień później, 27 grudnia. W pierwszej kolejności będą mogli skorzystać z nich służby medyczne, osoby starsze czy personel niemedyczny, który pracuje w szpitalach DPS-ach i innych miejscach, w których ryzyko zakażenia jest znacznie większe niż w pozostałych.

Minister potwierdził, że zapisy dla osób spoza priorytetowych grup ruszą już 15 stycznia 2021 roku. Wyjaśnił, że aby zapisać się na szczepienia można skorzystać infolinii 989 lub zrobić to w przychodni czy za pomocą elektronicznego formularza, który znajdować się będzie na stronach związanych z resortem zdrowia.

Dodał, że właśnie 15 stycznia ukaże się lista z dokładnymi punktami, w których będzie można się zapisać. Póki co pierwsze szczepienia mają być realizowane w wyznaczonych szpitalach.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]